6.5 میلیارد دلار صادرات از خوزستان ثبت شد

۱۶:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
خوزستان رکورد دار 6.5 میلیارد دلار صادرات

6.5 میلیارد دلار صادرات از خوزستان ثبت شد

6.5 میلیارد دلار صادرات محصولات از جمله پتروشیمی، صنایع غذایی و فولاد از ابتدا سال تا کنون از استان خوزستان ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان اعلام داشته است: بیشترین صادراتی که از این محصولات داشته ایم به کشوره های عربی حوزه خلیج فارس به ویژه عراق بوده است.

آقای حمید رضا فلاح بیان داشت: 18 درصد رشد در صادرات داشته ایم و 9.5 میلیارد دلار واردات به استان شامل مواد اولیه واحد های تولیدی، صنعتی و معدنی داشته ایم.

آقای فلاح مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان اشاره به  روند رشد کیفیت و کمیت این استان داشت و در ادامه بیان داشت: رشد قابل توجهی را در تنوع محصولات صنعتی و معدنی شاهد بوده ایم به صورتی که اکنون حدود 2 هزار واحد صنعتی در 51 شهرک صنعتی در استان خوزستان فعال می باشد.

ایشان با اشاره به 150 هزار واحد صنفی فعال در خوزستان اعلام داشت سرمایه گذاری در این استان روبه رشد است و افزود: طی امسال حدود سه هزار جواز در استان خوزستان صادر شده که  این آمار چشمگیری است.

ایشان بیان کرد:صنایع بزرگ و کوچک باید با یکدیگر ارتباط داشته باشد و این مورد جای کار دارد و جزو برنامه های وزارت سمت فعالیت در این حوزه به شمار می رود.