یک سوم ظرفیت تولید فولاد با زمین لرزه ترکیه فلج شد

۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
تاثیرات زمین لرزه ترکه بر فولاد ادامه دارد

یک سوم ظرفیت تولید فولاد با زمین لرزه ترکیه فلج شد

به نظر می آید کارخانه های بزرگ فولاد در جنوب ترکیه برای هفته ها تعطیل بماند. در حال حاضر با زلزله ی بزرگی که ترکیه را لرزاند، خطوی تولید فولاد در جنوب ترکیه بیکار شده اند و کارگران در تلاش هستند تا تا با این مسئله کنار بیایند.

دبیر کل انجمن تولید کنددگان فولاد ترکیه اعلام داشت: نزدیک به کانون زلزله های 6 فوریه، حدود 12 تاسیسات در شهرهای عثمانیه و اسکندرون قرار دارد که یک سوم تولید ملی فولاد را تشکیل می دهند.

ایشان اعلام داشت اگرچه  در این منطقه کارخانه ها آسیب ندیده اند اما بسیاری از اعضای خانواده کارگران و حتی کارگران جان باخته اند و باقی بازماندگان هم در حال تلاش در شرایط موقت هستند. ایشان اضافه کرد: تمامی فولاد کاران این منطقه تعطیل هستند و ممکن است حداقل تا پایان ماه یا حتی تا اواسط مارس تعطیل باقی بماند.

براساس گزارش بلومبرگ، ترکیه یکی از 10 صادرکننده و تولید کننده برتر فولاد در جهان است. درست است که در حال حاضر تاثیر آنها بر فعالیت های منطقه ای کاملا مشخص نشده اما طبق برآورد اکونومیکس پیامدهای پس از آن ممکن است به معادل 5.5 درصد از تولید ناخالص داخلی در هزینه های عمومی نیازمند باشد.