طرح احیای فولاد سفید دشت

۱۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۴
طرح احیای فولاد سفید دشت  و فعال سازی مجدد معادن استان چهارمحال و بختیاری

طرح احیای فولاد سفید دشت

معاون وزیر صمت گفت: قرار بر این بود که در سال جاری، طرح احیای فولاد سفیددشت بهره برداری شود اما تنها واحد ذوب آن فعال شد. پیش بینی می شود واحد ریخته گری که نیاز به زمان بیشتری دارد در نیمه اول سال آینده تکمیل گردد.

به گزارش می متالز، وجیه الله جعفری نیز گفته است: طرح احیا بدون محدودیت مالی طرح فعال سازی معادن نیمه فعال و غیر فعال استان چهارمحال و بختیاری توسط سازمان ایمیدر مطالعه می شود و در صورت امکان احیای این معادن به مرحله اجرا می رساند.

معاون وزیر صمت در جمع بندی سفر خود به این استان اظهار داشت: کارخانه سفید فولاد دشت یک از کارخانه های مهم فولادی در کشور است و در صورت تکمیل ظرفیت آن 800 تن می باشد. هدف این سفر هم طرح احیای  بهره برداری این کارخانه بوده است.

ایشان اضافه کرد: 30 هزار میلیارد تومان برای تکمیل زنجیره فولاد سفید دشت سرمایه گذاری شده است. ایشان در ادامه به کشف معادن در استان چهارمحال و بختیاری خبرداد وافزود: طرح احیا بدون محدودیت مالی برای معادن نیمه فعال و اکتشافات معادن دیگر استان توسط ایمیدر و شرکت های تابعه آن داده شده است. در حال حاضر نیز 2 مجتمع معدنی در این استان در دست مطالعه قرار دارد که در سال آینده با تامین اعتبار وارد مرحله اجرا خواهد شد.

سرمایه گذاری در استان بر اساس طرح توازن نیز از دیگر برنامه های مجموعه ایمیدرو می باشد که رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی و صنایع معدنی به آن اشاره کرد.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت استان، تعداد معادن دارای پروانه کسب 154 می باشد که 31 درصد این معادن غیرفعال و 47 باب آن فعال می باشد.

74 درصد سنگ لاشه از معادن این استان استخراج شده است که مواد معدنی دیگری شامل نمک، خاک نسوز، سنگ گچ، سنگ آهک، سیلیس، سنگ تزیینی مرمریت و خاک نسوز از دیگر مواد معدنی استخراج شده در این استان می باشد.