بررسی کیفیت و قیمت پروفیل اصفهان

۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۵
استان اصفهان یکی از مهم ترین استان های فولادی کشور است که بخش قابل توجهی از فولاد و محصولات فولادی در این استان  تولید می شود. سابقه این استان در ضمینه فولاد باعث شده است تا نام این استان به عنوان تضمین برای تولید فولاد و محصولات فولادی در نظر گرفته شود. در این خبر قصد بررسی کیفیت پروفیل سبک اصفهان و قیمت آن را داریم در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد

بررسی کیفیت و قیمت پروفیل اصفهان

عوامل زیادی از اولین تا آخرین مرحله تولید می تواند بر کیفیت محصول تاثیر گذار باشد که بیشتر آن از طرف کارخانه تعیین می شود. یکسری از این عوامل شامل موارد زیر می باشد که با ان آشنا خواهیم شد:

نوع ورق مصرفی

قیمت ورق استفاده شده در تولید این ورق تاثیر بسیار زیادی بر پروفیل تولیدی دارد زیرا 90 درصد هزینه تولید مربوط به نوع ورق انتخابی می باشد. 10 درصد دیگر هزینه ها مربوط هزینه های تولید و حمل و نقل می باشد. پروفیل مانند مقاطع فولادی دیگر براساس وزن و قیمت پایه هر کیلو تعیین می گردد.

بر اساس نوع ورق انتخابی برای پروفیل میزان انعطاف پذیری و انعطاف پذیری یک پروفیل سنجیده می شود. در صورت استفاده از ورق های سخت برای ساخت پروفیل، پروفیل تولیدی در نهایت قابل استفاده برای راسته کاری باشد. ورق های روغنی دارای کیفیت سطحی بهترو مناسب تری نسبت به ورق های سیاه می باشند. کیفیت ورق ها نیز بسته به کارخانه متفاوت می باشد. کیفیت سطحی ورق بر فرایند تولید و مراحل دیگر به ویژه فرآیند آبکاری تاثیر گذار است.  برای آنکه پروفیل به بهترین شکل ممکن آبکاری شود نیاز است تا زبری استانداردی داشته باشد به صورتی که این زبری نه آنقدر زیاد باشد که بر کیفیت سطحی و براقیت آبکاری تاثیر بگذارد و نه آنقدر کم باشد که به آن متصل نشود و از ان جدا گردد. پروفیل های سبک اصفهان که از ورق روغنی تولید می شوند، از نظر ضخامت تنوع بسیار زیادی دارند. در صورتی که تلورانس ضخامت تا 0.02 میلی متر برای این مقطع و ورق ها بود طبیعی است در غیر این صورت با تلورانس بیشتر مشکلاتی به وجود خواهد آمد، به صورتی که وزن وشاخه پروفیل های باهم در تضاد می شود و قیمت نهایی نیز تغییر خواهد کرد و با این حساب هم هنگام تولید برای تولید کننده مشکل ایجاد می شود هم برای مشتری.

نوع بسته بندی و کیفیت

دستگاه مورد استفاده برای تولید، بر دقت ابعاد، شکل سطح مقطع و کیفیت درزجوش را تحت تاثیر قرار می دهد. و بر عملکرد مقاطع تحت فرآیند های تخصصی تاثیر زیادی می گذارد. در فرآیند تولید پروفیل سبک اصفهان و مقاطع فولادی درزدارف باید ورق روغنی با توجه به ابعاد آن به شکل نوارهای باریک برش داده می شود و در یک خط طولانی قرار می گیرد و در امتداد طول خم شده و به شکل پروفیل با درز باز در می آید.

نحوه نگه داری و انبار کردن

 نوع نگه داری و انبار این پروفیل آخرین موردی است که بر قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود. تمام نکات گفته شده بدون شک علاوه بر اینکه بر کیفیت محصول تولیدی تاثیر می گذارد بر قیمت آن تاثیر  می گذارد.